אודות יוניסטרים

עמותת יוניסטרים הוקמה בשנת 2001 במטרה לצמצם פערים סוציו-אקונמיים באמצעות חינוך בני נוער וצעירים מהפריפריה החברתית והגאוגרפית בישראל לעולם היזמות עסקים ולאפשר לכל נער ונערה במדינה הזדמנות שווה בחיים. יוניסטרים מאפשרת לאלפי בני נוער מהפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, המייצגים את החברה הישראלית על כל גווניה, לפרוץ קדימה, לממש את הפוטנציאל האישי ולייצר הזדמנות לעצמאות כלכלית, פיתוח קריירה והשתלבות מוצלחת בעולם העסקים. כל זה באמצעות חינוך ליזמות, חדשנות, טכנולוגיה וכישורי תעסוקה מתקדמים. במסגרת פעילות יוניסטרים, מתנסים חניכי יוניסטרים בפיתוח סטארט-אפ עסקי חדשני משלב הרעיון עד לשלב הפיתוח העסקי. בשילוב עם תוכנית הבוגרים של יוניסטרים, העמותה מלווה בני נוער החל מנערות ועד בגרות ומבטיחה את השתלבותם המלאה בשוק התעסוקה האיכותי ובעולם העסקים.

19 שנות פעילותנו מוכיחות לנו, שנה אחר שנה, כי חינוך בני הנוער ליזמות, לכישורים טכנולוגיים ומנהיגות - מפתח את דור מנהיגי המחר שישתלבו בעולם העסקים ויהיו מחויבים לשינוי בהתאם להשקפת העולם החברתית אליה נחשפו בפעילות יוניסטרים.

מלבד התכנית החינוכית החדשנית שמובילה העמותה, יוניסטרים מספקת לבוגריה ליווי מקצועי וסיוע תעסוקתי, הכולל ליווי הבוגרים, דרך הכוונה לשירות צבאי/אזרחי, לימודים אקדמאיים, ליווי צעדיהם הראשונים בקריירה, הכשרות טכנולוגיות והשמות בחברות המובילות במשק הישראלי.

יוניסטרים זכתה בעשור החולף בהכרה מקומית ובינלאומית וביניהן:

  • פרס האו"ם לחדשנות רב תרבותית (2016)
  • בחירת חניכת יוניסטרים להדלקת משואה (2015)
  • פרס הנשיא למתנדב (2013)
  • הכרה כאחת מיוזמות פורצות דרך המביאות לעתיד טוב יותר למדינת ישראל (2010)

 


3,500 בני נוער | 200 קבוצות | 21 מרכזי יזמות | 85 יישובים ברחבי הארץ 

4,000 בוגרים | 4,500 חברי הקהילה העסקית


הצטרפו אלינו היום ועזרו לנו להעניק לכל נער ונערה בישראל הזדמנות שווה בחיים!
 דבר המייסד והיו"ר

רוני צארום – יזם ואיש עסקים

אני גאה ונרגש להציג בפניכם את מנהיגי העתיד של ישראל, אותם תפגשו היום בקבוצות יוניסטרים ובעתיד בעמדות ההשפעה המרכזיות בישראל. יוניסטרים נוסדה מתוך הכרה בעובדה שהדרך היעילה ביותר לעזור לנערים ונערות מאוכלוסיות מעוטות יכולת היא לפתח דור חדש של מנהיגים עסקיים וחברתיים שיעלה מתוכם, ויהיה מחויב לשיפור התנאים הכלכליים והחברתיים בקהילות שלו.

כאיש עסקים מצליח שהגיע מהאוכלוסיות האלה אני מכיר היטב את החסמים והקשיים שבהם נתקלים בני הנוער, החל בקשיי מימון השכלה, וכלה באווירת ייאוש וחוסר תקווה שהם יונקים מסביבתם. לי המזל האיר פנים. עכשיו תורם. כשאני מתבונן בנערים ובנערות המרשימים של יוניסטרים, וחושב על הדרך הארוכה שהם עברו איתנו, ועל המחוייבות האישית שלהם לקום ולעשות שינוי, אני נמלא גאווה, וכבר יכול לראות בדמיוני כיצד השינוי הזה ישפיע על העתיד שלהם ועל החיים של אנשים רבים סביבם.

ארגון יוניסטרים בנוי ופועל על טהרת ההתנדבות. בעזרת התמיכה שלכם, אנשי עסקים, יזמים, ומומחים בעלי מודעות חברתית ורצון להעניק לצמאים לקבל, נוכל להפוך את תכנית יוניסטרים לנגישה לעשרות רבות של נערים ונערות ולפתוח להם עתיד מזהיר שיקרין חזרה עלינו ועל המדינה כולה. אני קורא לכם להצטרף אלי ולתמוך הלכה למעשה במחויבות של יוניסטרים למנהיגות הצעירה במדינתנו.דבר המנכ"ל

אסף וייס - מנכ"ל עמותת יוניסטרים

תודה שהגעתם לקחת חלק בבחירת יזם השנה 2020 – היזם הבא של ישראל! אנו מזמינים אתכם להתרגש יחד אתנו, להתחבר לרוח החדשנות שפועמת וצומחת בפריפריה ולראות את חניכי יוניסטרים – מנהיגי המחר – שיובילו את החברה הישראלית והמדינה כולה בשנים הבאות.

השנה הנוכחית הייתה אחת השנים המאתגרות ביותר עבור בני הנוער של יוניסטרים, כאשר משבר הקורונה השפיע עליהם בכל רבדי החיים: האישי, המשפחתי, הכלכלי וכו'. עם זאת ועל אף הקשיים האישיים והכלכליים, חניכי יוניסטרים לא ויתרו והמשיכו בחודשים האחרונים לקדם את המיזמים העסקיים והחברתיים שלהם ללא לאות. הם התעלו מעל הקשיים הגדולים אותם הם חווים ואף כבשו פסגות הצלחה חדשות ביכולות אישיות ועסקיות. ההתגייסות ורוח היזמות שלהם, מסמלות עבורי את הרוח של החברה הישראלית כולה שרואה לנגד עיניה אתגר ויכולה לו.

חניכי יוניסטרים מגיעים מכל רחבי המדינה, מצפון ועד דרום ומכל מגוון קבוצות האוכלוסייה בחברה הישראלית. ביחד עם הקהילה העסקית החזקה של יוניסטרים, אנו פועלים להעניק לבני הנוער את היכולת להאמין בעצמם, את כישורי היזמות והחדשנות להגשים את חלומותיהם ומיומנויות תעסוקה מתקדמות שיסייעו להם להצליח בחיים ובגדול. לאחר כמעט 20 שנות פעילות, יוניסטרים הצליחה לגעת באלפי בני-נוער וצעירים בישראל ולקחת חלק בסיפורי הצלחה מרגשים ומעוררי השראה תוך יצירת תרבות של חדשנות בקהילות ויישובים רבים ברחבי הפריפריה. הצלחות אלו מצטרפות יחד לשינוי חברתי-כלכלי כולל ויוצרות אימפקט אמיתי – אישי, כלכלי ולאומי.

כבר היום אלפי בוגרי וחניכי יוניסטרים מהווים את הכוח המזניק את ישראל קדימה ומובילים את הפריפריה במדינה לקראת היותה חוד החנית של החדשנות והיזמות הישראלית.

מזמין אתכם להתרגש כמונו,

אסף וייס